APEL Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 14.11.2018, 08:14
Setną rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście 9 listopada 2018 roku w gronie przedstawicieli Rady Rodziców, sołtysa Zboża, członkiń stowarzyszenia „Ze Zbożem za Pan Brat” jako współorganizatorami apelu.
Po odśpiewaniu hymnu narodowego o godz. 11:11 rozpoczęła się część artystyczna. Wystawiono spektakl pt. „Pisk Białego Orła”, który przeniósł nas w czasy I wojny światowej, opowiadając losy wiejskiej rodziny, która oczekuje powrotu z wojennej tułaczki męża, ojca i syna. Bardzo symbolicznie odtworzono historię narodu polskiego przedstawiając ją w formie tańca białego orła, którego atakują trzy czarne postaci – państwa zaborcze: Rosja, Prusy i Austria. Całość uświetniły piękne piosenki, które potęgowały nastrój i emocje. Widowisko zakończył taniec z flagą wykonany przez uczniów klasy IV oraz „Krakowiak” wykonany przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Po zakończeniu części artystycznej ogłoszono wyniki dwóch konkursów: Szkolnego Konkursu Historycznego o Niepodległej oraz plastycznego „Piękna nasza Polska cała” wraz z rozdaniem nagród.

G. Fifielska
M. Bąkowski
M. Spiczak Brzezińska

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 30.10.2018, 11:24
26 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego miało podniosły i radosny charakter.
Pierwszoklasiści wraz z koleżankami i kolegami klasy V zaprezentowali program artystyczny. Z przejęciem recytowali wiersze na temat nauki, bezpieczeństwa i ruchu drogowego oraz znajomości swojej ojczyzny. Na sali rozbrzmiewały również piosenki „ Pierwszaczek”, „Na dobry początek”, ” Znaki drogowe” i „Jesteśmy polką i Polakiem”.
Na koniec w obecności rodziców, kolegów i koleżanek oraz pracowników szkoły odważnie złożyli ślubowanie. Po czym pani dyrektor Ewa Śliwińska każdego z pierwszaków pasowała na ucznia klasy pierwszej.

Dopełnieniem uroczystości było wręczenie uczniom dyplomów oraz drobnych upominków w postaci książek i rożków obfitości.
Po uroczystości uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, a następnie udali się wraz z rodzicami na słodki poczęstunek.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy wsparli tę uroczystość: przede wszystkim rodzicom, Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu, uczniom klas V, oraz pracownikom szkoły.

Wychowawca Agnieszka Nowak

TANECZNE SUKCESY UCZENNICY KLASY IV + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 30.10.2018, 10:04
Kolejny raz uczennica naszej szkoły Klaudia Pruska miała okazję pokazać swój talent na parkiecie w Ciechocinku dnia 21 października 2018 roku oraz w Paterku dnia 28 października 2018 roku. Dziewczynka wzięła udział Mistrzostwach Polski o Puchar Burmistrza Ciechocinka oraz w IV Kujawsko – Pomorskim Festiwalu Tańca Towarzyskiego. Jako konkurencyjne tańce Klaudia zatańczyła walca angielskiego, sambę, cha-chę i polkę. Uczennica po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce, otrzymała pamiątkowe dyplomy, medale oraz inne cenne nagrody.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wychowawczyni klasy IV – Grażyna Fifielska

ZDOBYCIE CERTYFIKATU "PRZYJACIELA MATEMATYCZNEGO ZOO" + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 26.10.2018, 13:29
W roku szkolnym 2017/18 uczniowie klasy VI wzięli udział w siódmej edycji projektu Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo. Zadanie polegało na wykonaniu krzyżówki matematycznej, która zawierała przynajmniej 12 haseł. Nasi uczniowie pracowali nad zadaniem metodą projektu: podzielili się na dwie grupy, wymyślili wspólne hasło, do hasła układali pytania. Wykonali dwie wersje tej samej krzyżówki: tradycyjną oraz taką, w której hasła były zakodowane kodami QR.

Miło nam poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni wśród ponad 100 szkół z całej Polski, które w sposób szczególny uczestniczą w procesie rozwijania matematycznych umiejętności uczniów.

Za tą pracę 29 września 2018 roku wszyscy uczniowie tej klasy na uroczystej sesji rady miejskiej zostali obdarowani przez burmistrza Sępólna Krajeńskiego dyplomem oraz nagrodą rzeczową.

Nauczyciel matematyki – Edyta Pruska

KSH NIESIE POMOC + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 26.10.2018, 10:17
Działający w naszej szkole Klub Szkoły Humanitarnej w październiku przeprowadził kolejną akcję charytatywną. Tym razem podjął współpracę z Fundacją "Przemek Dzieciom". Wśród uczniów przeprowadzono zbiórkę maskotek, które zostały wysłane do Gdańska. Tam wolontariusze fundacji rozdadzą je dzieciom w gdańskich szpitalach, aby chociaż na chwilę mogły zapomnieć o dolegliwościach, lekach i badaniach. Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji.

Członkowie KSH i opiekun Justyna Bamberska

<< 1 z 121 >>