DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 23.10.2018, 19:33
Dnia 15 października cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował montaż słowno – muzyczny pt. „Szkoła na wesoło”. W role aktorów wcielili się uczniowie klasy VI, którzy zaprezentowali w sposób humorystyczny lekcje języka polskiego, biologii oraz godzinę wychowawczą. Zgromadzeni mogli dowiedzieć się również, o czym rozmawiają uczniowie w czasie przerw. W śpiewaniu piosenek, którymi były przeplatane szkolne scenki, klasę szóstą wspomogli piątoklasiści.

Po inscenizacji Rada Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia i wręczyła kwiaty nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Uroczystość zakończyła się upominkami tanecznymi. Julia Wanderska, Julia Herman i Magda Kienast zaprezentowały układ do utworu „Papaya”, który przygotowały z panią Grażyną Fifielską na lekcji muzyki. Kolejny taniec to samba w wykonaniu uczennicy kasy IV, Klaudii Pruskiej.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Anna Szylka