ZDOBYCIE CERTYFIKATU "PRZYJACIELA MATEMATYCZNEGO ZOO" + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 26.10.2018, 13:29
W roku szkolnym 2017/18 uczniowie klasy VI wzięli udział w siódmej edycji projektu Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo. Zadanie polegało na wykonaniu krzyżówki matematycznej, która zawierała przynajmniej 12 haseł. Nasi uczniowie pracowali nad zadaniem metodą projektu: podzielili się na dwie grupy, wymyślili wspólne hasło, do hasła układali pytania. Wykonali dwie wersje tej samej krzyżówki: tradycyjną oraz taką, w której hasła były zakodowane kodami QR.

Miło nam poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni wśród ponad 100 szkół z całej Polski, które w sposób szczególny uczestniczą w procesie rozwijania matematycznych umiejętności uczniów.

Za tą pracę 29 września 2018 roku wszyscy uczniowie tej klasy na uroczystej sesji rady miejskiej zostali obdarowani przez burmistrza Sępólna Krajeńskiego dyplomem oraz nagrodą rzeczową.

Nauczyciel matematyki – Edyta Pruska