Strona Główna Oferta szkoły Prawo szkoły Kadra Galeria Szkoła Humanitarna Osiągnięcia uczniów Kontakt 

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/z/szkolazboze.ugu.pl/news/show.php on line 2
APEL Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 14.11.2018, 08:14
Setną rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście 9 listopada 2018 roku w gronie przedstawicieli Rady Rodziców, sołtysa Zboża, członkiń stowarzyszenia „Ze Zbożem za Pan Brat” jako współorganizatorami apelu.
Po odśpiewaniu hymnu narodowego o godz. 11:11 rozpoczęła się część artystyczna. Wystawiono spektakl pt. „Pisk Białego Orła”, który przeniósł nas w czasy I wojny światowej, opowiadając losy wiejskiej rodziny, która oczekuje powrotu z wojennej tułaczki męża, ojca i syna. Bardzo symbolicznie odtworzono historię narodu polskiego przedstawiając ją w formie tańca białego orła, którego atakują trzy czarne postaci – państwa zaborcze: Rosja, Prusy i Austria. Całość uświetniły piękne piosenki, które potęgowały nastrój i emocje. Widowisko zakończył taniec z flagą wykonany przez uczniów klasy IV oraz „Krakowiak” wykonany przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Po zakończeniu części artystycznej ogłoszono wyniki dwóch konkursów: Szkolnego Konkursu Historycznego o Niepodległej oraz plastycznego „Piękna nasza Polska cała” wraz z rozdaniem nagród.

G. Fifielska
M. Bąkowski
M. Spiczak Brzezińska

Komentarze wyłączone.


[skomentuj] [wróć do newsów]


PsNews::info
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]

Powered by PsNews
Partnerzy