DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 23.10.2018, 19:33
Dnia 15 października cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował montaż słowno – muzyczny pt. „Szkoła na wesoło”. W role aktorów wcielili się uczniowie klasy VI, którzy zaprezentowali w sposób humorystyczny lekcje języka polskiego, biologii oraz godzinę wychowawczą. Zgromadzeni mogli dowiedzieć się również, o czym rozmawiają uczniowie w czasie przerw. W śpiewaniu piosenek, którymi były przeplatane szkolne scenki, klasę szóstą wspomogli piątoklasiści.

Po inscenizacji Rada Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia i wręczyła kwiaty nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Uroczystość zakończyła się upominkami tanecznymi. Julia Wanderska, Julia Herman i Magda Kienast zaprezentowały układ do utworu „Papaya”, który przygotowały z panią Grażyną Fifielską na lekcji muzyki. Kolejny taniec to samba w wykonaniu uczennicy kasy IV, Klaudii Pruskiej.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Anna Szylka

GMINNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 18.10.2018, 13:10
Dnia 6 października 2018 r. na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim odbyły się ostatnie już w tym roku zawody lekkoatletyczne – przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz seniorów.
Naszą szkołę reprezentowali: Agata Bamberska, Karolina Rybak, Kacper Wiśniewski, Bartek i Przemek Kienast, Paweł Adamczak. Nasza skromna reprezentacja wywalczyła 4 złote medale:

KAROLINA RYBAK - bieg na 60 m, skok w dal
BARTEK KIENAST - bieg na 60 m, skok w dal

To nie pierwsze medale tych doskonałych sportowców – Karolina i Bartek należą do elitarnego grona multimedalistów. Warto w tym miejscu przypomnieć kilka nazwisk uczniów, którzy na stałe wpisali się w sportową historię naszej szkoły:
- Hubert Rybak
- Weronika Borowicz
- Dominika Kucharczyk
- Przemek Winowiecki
- Adrian Kucharczyk
- Jakub Wolski
- Bartek Zychla

Nie sposób wymienić wszystkich uczniów, którzy przyczynili się do rozsławienia imienia naszej małej szkoły. Wszystkim po raz kolejny DZIĘKUJEMY!!

Nauczyciel WF – E. Pankanin

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19 + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 18.09.2018, 08:19
W dniu 3 września 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas 0 - VIII, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Ewa Śliwińska przywitała wszystkich zgromadzonych a w szczególności gości, którzy życzyli uczniom sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Uroczystość ta była wspaniałym momentem aby uczniowie klasy IV podziękowali panu katechecie Markowi Bąkowskiemu za przygotowanie ich do uroczystości I Komunii Świętej.

Edyta Pruska

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 18.09.2018, 08:15
Początek roku szkolnego to doskonały moment, aby przybliżyć najmłodszym grupom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Dnia 10 września 2018 roku w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Sępólnie Krajeńskim – asp. szt. Pana Igora Kurczych oraz mł. asp. Panią Małgorzatę Warsińską. Pan Igor opowiedział dzieciom o zagrożeniach jakie mają miejsca na drogach, a także przybliżył i omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzenia przez jezdnię. Ponadto funkcjonariusz policji przypomniał o konieczności noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy widoczni na drogach. Przy tej okazji rozdano młodszej grupie kamizelki odblaskowe ufundowane przez zaprzyjaźnionego ze szkołą darczyńcę Pana Sławka.
Mamy nadzieję, że wizyta Policji przyczyni się do większej świadomości dzieci i sprawi, że będą one bezpieczne na drogach.
Naszym gościom serdecznie dziękujemy za tak ważną prelekcję, a Panu Sławkowi za przekazanie kamizelek.

Wychowawczyni klasy I - Agnieszka Nowak

MISTRZOSTWA MIASTA i GMINY w LA + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 04.09.2018, 09:43
Dnia 9 czerwca 2018 r. odbyły się w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim Mistrzostwa Miasta i Gminy w Lekkiej Atletyce. Nasza szkołę reprezentowali: Karolina Rybak, Bartek Kienast, Przemek Kienast, Miłosz Nowak, Kacper Wiśniewski, Agata Bamberska, Paweł Adamczak, Mikołaj Zapalski, Kornelia Zapalska, Karol Wójcicki.

Nasi młodzi sportowcy po raz kolejny udowodnili , że liczą się jak zawsze w walce o medale osiągając bardzo dobre wyniki. Dorobek medalowy przedstawia się następująco:

- Mikołaj Zapalski – złoty medal a w skoku wzwyż
- Karolina Rybak – złoty medal w biegu na 50 m