HARMONOGRAM ROZWOZÓW NA ROK SZKOLNY 2018/19 + Autor: Edyta Pruska

- Świdwie - 8:16
- Wysoka Krajeńska - 8:22
- SP Zboże - 8:30

Rozwozy (poniedziałek - czwartek)
I. 13:10 - kierunek: Zboże - Świdwie - Sępólno "Polo Market" - Siedlisko - Niechorz
II. 13:10 - kierunek: Zboże PGR - Zboże - Wysoka - Grochowiec - Sępólno

Rozwóz (piątek)
I. 14:10- kierunek: Zboże - Świdwie - Sępólno "Polo Market" - Siedlisko - Niechorz
II. 14:10 - kierunek: Zboże PGR - Zboże - Wysoka - Grochowiec - Sępólno

Rozwóz (Poniedziałek - piątek)
15:10 - kierunek: Zboże PGR - Wysoka - Świdwie -Grochowiec -Siedlisko - Niechorz

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19 + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 06.08.2018, 07:52
Informujemy, iż ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBĘDZIE SIĘ DNIA 03.09.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 9:00.
Transport dzieci wg harmonogramu:
Autobus I:
- Sępólno Kraj - ul Nowy Rynek - 8:00
- Niechorz "Bakutil" - 8:10
- Komierówek - 8:20
- Niechorz - 8:25
- Siedlisko - 8:30
- Sępólno MDD - 8:35
- Grochowiec - 8:40
- SP Zboże - 8:45
- Zboże kaplica - 8:50
- SP Zboże - 9:00

Autobus II:
- Świdwie - 8:20
- Wysoka Krajeńska - 8:35
- SP Zboże - 8:40

Rozwóz godzina 10:00
kierunek - Zboże PGR/Zboże - Wysoka - Grochowiec - Sępólno Kraj. (koło SP nr 3)

kierunek: Zboze - Świdwie - Sępólno (Polo Market) - Siedlisko - Niechorz

Msza Święta w kaplicy odbędzie się dnia 04.09.2018 r. (wtorek) o godz. 8:35. Transport dzieci wg codziennego harmonogramu. Po Mszy Świętej dzieci wracają do szkoły na zajęcia dydaktyczne wg nowego planu zajęć.

GMINNY KONKURS HISTORYCZNO - FOTOGRAFICZNY + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 22.06.2018, 14:55
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Szkoła Podstawowa w Wiśniewie zorganizowała konkurs historyczno - fotograficzny na najlepszą „fotografię patriotyczną”.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Klaudia Pruska otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

Dziękujemy Pani Hannie Wojtalewicz za miłe przyjęcie w dniu rozdania nagród oraz za słodki poczęstunek.

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS IV- VII DO WARSZAWY + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 19.06.2018, 19:00
W dniach od 5 do 8 czerwca 2018 r. uczniowie klas IV- VII mieli okazję podziwiać uroki Warszawy.

Zwiedzanie rozpoczęło się od Śródmieścia stolicy, a dokładniej Pałacu Kultury i Nauki czyli najwyższego budynku w Polsce. Tu z trzydziestego piętra, na którym znajduje się taras widokowy uczniowie podziwiali panoramę Warszawy. Kolejnych emocji, zwłaszcza miłośnikom piłki nożnej, dostarczyło zwiedzanie Stadionu Narodowego. Pierwszy dzień wycieczki zakończył się lekcją historii w Pałacu w Wilanowie.

Kolejnego dnia uczniowie wraz przewodnikiem spacerowali uliczkami Starego Miasta, uczyli się o życiu Żydów w Polsce w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz zwiedzali zabytkową nekropolię czyli Cmentarz Powązkowski. Drugi dzień zakończył się wędrówką w cieniu drzew Ogrodu Saskiego oraz wizytą na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie akurat odbywała się zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Atrakcje, które czekały na uczniów trzeciego dnia to zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamku Królewskiego oraz Łazienek Królewskich wraz z Pałacem na Wyspie.

Ostatniego dnia uczniowie byli w Sejmie, następnie przed Pałacem Prezydenckim widzieli przejazd polityków do Zamku Królewskiego, którzy przybyli do Warszawy na spotkanie przywódców krajów wschodniej flanki NATO. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym.

Oprócz zwiedzania wspaniałych zabytków i znaczących miejsc Warszawy, wspaniałą przygodą była również przejażdżka metrem. Ponadto uczniowie obserwując ruch uliczny, wielkie budowle, tłumy turystów, mogli doświadczyć atmosfery życia wielkiego miasta. Mamy nadzieję, że ten czterodniowy pobyt w Warszawie długo pozostanie w pamięci uczniów. Życzymy kolejnych udanych wypraw w czasie wakacji.

Wychowawcy klas IV - VII

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ENGLISH MASTERS” + Autor: Edyta Pruska
+ Data: 19.06.2018, 08:28
Dnia 23 maja 2018 r. uczniowie klasy siódmej Magdalena Olszar i Igor Kluch brali udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego „English Masters” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Wiśniewie. W ciągu 45 minut uczniowie rozwiązywali test sprawdzający umiejętność rozumienia tekstu pisanego, znajomość gramatyki i słownictwa. Reprezentanci naszej szkoły spisali się bardzo dobrze, Igor Kluch otrzymał wyróżnienie, Magda była również blisko podium.

Nauczyciel języka angielskiego
Anna Szylka